آهن به عنوان یکی از بزرگترین عمده ترین و انقلابی ترین عناصر تاریخ بشریت توانسته تاثیری ژرف در زندگی انسان بگذارد. امروزه تقریبا نبود این عنصر تصور ناشدنی است این عنصر در عرصه و حوزه های مختلف زیادی من جمله پزشکی ، عمران ، فناوری ، تکنولوژی تولید و صنعت وارد شده است و حتی بدون آن و خانواده آهن آلات کماکان تمامی این حوزه ها را معلق و بلاتکلیف می گذارد و بواسطه ی صنعت دارای رشد فولاد و آهن آلات متقاضیان بسیاری تصمیم به فعالیت در این حوزه می گیرند لذا ما بر آنیم تا در این مقاله به ثبت شرکت در زمینه آهن آلات و ثبت برند آن بپردازیم.

برخی از برترین مقالات ما را بخوانید :

ثبت برند بین المللی در سازمان مالکیت فکری جهانی (WiPO) 

ثبت برند بین المللی سازمان مالکیت فکری جهانی wipo

22 دلیل برای ثبت برند

22 دلیل برای ثبت برند و ثبت شرکت آهن آلات

ثبت طرح های صنعتی حوزه ی آهن آلات 

طرح صنعتی و ثبت شرکت آهن آلات

راهنمای مطالعه متن ثبت شرکت حوزه آهن آلات:

چه شرکتی برای فعالیت ما مناسب تر است؟

برای پاسخ به این پرسش می توانیم به دو مورد از متداول ترین نوع شرکت ها اشاره ای داشته باشیم ؛ متقاضیان عموما تمایل دارند تا برای حوزه کاریشان یا شرکت مسئولیت محدود را انتخاب کنند و یا شرکت سهامی خاص را . ولی سوال های دیگری که به دنبال آن ایجاد می شود که : کدامیک از شرکت ها برای عرصه آهن آلات مناسب تر است ؟ مسئولیت محدود یا سهامی خاص ؟ کدامیک از شرکت ها مالیات کمتری را به هنگام تاسیس مشمول می شود ؟ کدام یک از این شرکت ها ممکن است مشکلات مالیاتی ایجاد کنند ؟ در ادامه می پردازیم به ثبت شرکت در زمینه آهن آلات با انواع مسئولیت محدود و سهامی خاص.

ویژگی های ثبت شرکت آهن آلات با نوع با مسئولیت محدود

همچنین من باب پنج دلیل ثبت شرکت مسئولیت محدود ویژگی ها و مدارک مورد نیاز بخوانید. 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ویژگی های ثبت شرکت آهن آلات با نوع سهامی خاص

درباره مالیات دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

پرسش هایی که پیشتر درباره  ی شمول مالیات کمتر به هنگام ثبت شرکت مطرح کردیم از متداول ترین پرسش ها است که ما به پاسخ تمام آنها خواهیم پرداخت . در پاسخ به پرسش چه مقدار می بایست سرمایه اولیه تعیین کرد تا مالیات کمتری شامل ما بشود می بایست قید کنیم که میزان افزایش و یا کاهش مبلغ مالیات ارتباطی با میزان تعهد شده اولیه شما ندارد و سرمایه شرکت وجهی برای شروع فعالیت فرض گرفته میشود و فقط درصد اندکی از شما برای سرمایه تعهدی مطالبه می گردد. در پاسخ به سوال بعدی آن می بایست شرح دهیم که مشکلات مالیاتی هیچوقت مربوط به دوره ثبت شرکت نیستند ، عملا تا زمانی که شرکت ثبت نشود مسئله مالیات ایجاد نمی شود که بخواهد به مرحله اشکال برسد.

مقاله پیشنهادی : کد اقتصادی شرایط اخذ صفر تا صد 

کد اقتصادی

مسئولیت محدود یا سهامی خاص ؟

به هر حال این امکان وجود دارد که بعضی از این آیتم ها و مورد ها برای بعضی از متقاضیان نیک پنداشته نشود چراکه هیچ یک از این موارد لزوما و کاملا در ضعف و یا مزیت قرار ندارد و از موقعیت به موقعیت و از فعالیت به فعالیت متفاوت است ؛ ممکن است بعضی از آیتم های بالا اصلا برای عده ای مزیت محسوب نگردد برای مثال موسسین اهمیت به تعداد حداقلی در مسئولیت محدود نمی دهند و تمرکزشان بر اعتبار شرکت سهامی خاص است .

موارد بالا فقط و فقط نقطه های تمایزشان هستند و حتی ممکن ست موسسین تعداد اندکی داشته و حتی همان تعداد حداقلی دونفر باشند دراین صورت مزیت نسبی برای ایشان شرکت با مسئولیت محدود است احتمالا در این حالت بهترین انتخاب همان با مسئولیت محدود است آنگاه نیازی به دو فرد دیگر برای بازرسین نیز ندارند و قطعا برایشان مزیت ست.

اگر تمایل دارید تا شرکتی ثبت کنید بهتر است تا موارد بالا را با دقت مطالعه کنید و به یاد داشته باشید که ثبت شرکت از تمایل شما نشات می گیرد و باید در نظر داشت که صرف سهولت در تاسیس شرکت به معنی برتری تمام عیار نیست و به کلام روشن تر تاسیس شرکت یعنی قانونی ساختن و تحدید وظایف در فعالیت تجاری و شراکت است بنابراین توجه داشته باشید پس از تاسیس شرکت فعالیت شما آغاز می گردد با این شرح بر سهولت تمرکز نکنید و در روشنی گام بردارید این موضوع می تواند شما را با یک بنیان درست هدایت کند و همچنین شما می تواند از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید.

شرکت های دیگری که در این حوزه ظهور نکرده اند و یا اینکه تعداد کمتری از آنها در این حوزه به ثبت رسیده اند:

  1. شرکت های تعاونی 
  2. شرکت های تضامنی

مدارک لازم جهت ثبت شرکت آهن آلات سهامی خاص

  1. دو سری اظهارنامه شرکت سهامی خاص و امضاء کلیه سهامداران
  2. دو جلد اساسنامه سهامی خاص و امضاء تمامی سهامداران درکل صفحات  آن
  3. دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین که با امضای تمام سهامداران و بازرسان
  4. دو نسخه صورتجلسه‌ی هیأت مدیره سهامی خاص با امضای مدیران منتخب مجمع
  5. تصاویر شناسنامه کلیه شرکا و سهامداران و بازرسین(در دادگستری و یا دفتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد)
  6. ارائه گواهی واریزی حداقل 35 درصد سرمایه 
  7. ارائه‌ی مجوز در صورت نیاز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ ها

همچنین من باب پلمپ دفاتر قانونی بخوانید.

پلمپ دفاتر

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت آهن آلات با مسئولیت محدود

۱- دوبرگ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت‌ها با مسئولیت محدود
۲- دوبرگ شرکت نامه
۳- دو نسخه از اساسنامه
۴- دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین و هیأت مدیره
۵- فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا و مدیران و ارائه‌ی مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

شرکت کاراندیش

فعال حوزه ثبت شرکتها و علائم تجاری

برای مشاوره در امور ثبت و تغییرات شرکت ها ، علائم تجاری، طرح های صنعتی با شماره هایی ذیل تماس حاصل فرمایید.

021-22278447

021-22278451

در بخش زیر شما قادرید ما را از نظرات و پیشنهادهای گرانبهای خود درباره ی مقاله ثبت شرکت آهن آلات ، امور شرکت ها و علائم تجاری  مطلع و ما را در دست یافتن به جایگاهی بهتر برای ارایه مقالات بهتر یاری کنید ما اعتقاد داریم که می توان با نظرات شما مقالاتمان را من جمله ثبت شرکت آهن آلات را بهبود بخشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.