شاید بتوان  شرکتهای عمرانی و پیمانکاری را از آن نوع شرکتهای مطلوب و مطبوع برای صاحبان کسب و کار دانست که می توانند حامل عواید و منافعی بسیار باشند و در ثانی موقعیت و پتانسیل های به وفور که می تواند با تصمیمات متناسب از سوی فعالین این حوزه به رشد بیانجامد.پس غیرعقلانی نیست اگر صاحبین کسب و کار دست به ثبت شرکت پیمانکاری و یا عمرانی بزنند در ضمن شرکت های پیمانکاری گستره بسیار وسیعی دارند که از آن می توان به کشاورزی، ساختمان، صنعت و … نام برد برای مثال در شاخه ی ساختمان می توان به طراحی و بازسازی ، نوسازی و غیره اشاره کرد.

پیمانکاری میتواند بصورت حقیقی در سطح جامعه فعال باشد یعنی افراد می توانند به تنهایی به فعالیت ادامه دهند و یا اینکه پیمانکاران با اتخاذ تصمیم مثبت بر اینکه فعالیت و تجارت خود را گسترش دهند راه را برای ایجاد شراکت و همکاری بگشایند و زین پس می توانند کار خود را با اعتباری که یک شرکت در مقابل یک فرد ایجاد میکند ادامه بدهند لذا ممکن است این سوال برایشان مطرح شود که چه نوع شرکتی مناسب امور پیمانکاری است؟ با ما در مقاله ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی همراه باشید.

همچنین درباره برخی از برجسته ترین مقالات ما بخوانید:

ثبت علامت تجاری برند لوگو 

ثبت علامت تجاری و برند

ثبت پرسونال برند یا برند شخصی

ثبت پرسونال برند و ثبت شرکت پیمانکاری

آیا میتوان پس از ثبت شرکت موضوع شرکت را تغییر داد؟

چه شرکتی مناسب است؟

در پاسخ به این پرسش می توانیم به دو مورد از متعارف ترین انواع شرکت اشاره کنیم ؛ صاحبین این شرکت ها غالبا تمایل دارند تا دو نوع سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود را ثبت کنند. ولی سوال های دیگری که متعاقب آن ایجاد می شود این است که : کدام شرکت برای فعالیت پیمانکاری و عمرانی مناسب تر است؟ سهامی خاص یا با مسئولیت محدود ؟  کدام شرکت مالیات کمتری را به هنگام ثبت و تاسیس مشمول می شود ؟ کدام یک ممکن است مشکلات مالیاتی تولید می کنند؟ در ادامه می پردازیم به ثبت شرکت پیمانکاری و عمرانی با نوع های سهامی خاص و با مسئولیت محدود.

مقاله پیشنهادی: تفاوت کلی شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود

راهنمای مطالعه متن :

مزایای ثبت شرکت پیمانکاری با نوع سهامی خاص

مزایای ثبت شرکت پیمانکاری با نوع با مسئولیت محدود

درباره مالیات دو شرکت

ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ؟

مدارک و شرایط ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص و با مسئولیت محدود

مزایای ثبت شرکت پیمانکاری با نوع سهامی خاص

مزایای ثبت شرکت پیمانکاری با نوع با مسئولیت محدود

درباره مالیات دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

سوالاتی که پیشتر من باب شمول مالیات کمتر به هنگام ثبت و تاسیس شرکت و مشکلات مالیاتی کمتر مطرح کردیم از متداول ترین پرسش هاست که ما به شرح تک تک آنها می پردازیم. در پاسخ به اولین پرسش که چه مقدار می بایست سرمایه اولیه تعیین کرد تا شاهد مالیات کمتر باشیم می بایست عنوان کنیم که میزان افزایش و یا کاهش مبلغ مالیات ارتباطی با میزان سرمایه تعهد شده شما ندارد و سرمایه شرکت وجهی برای شروع فعالیت پنداشته می شود و فقط درصدی چند از شما من باب سرمایه تعهدی مطالبه می گردد.در پاسخ به دومین پرسش می بایست اظهار کنیم که مشکلات مالیاتی هیچگاه مربوط به دوره تاسیس نیستند ، عملا مشکلات مالیاتی در زمان تاسیس شرکت رخ نخواهد یافت.

ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود کدامیک ؟

هرچند ممکن است برخی از این موارد برای برخی از موسسین نیک پنداشته شود چراکه هیچ یک از آنها لزوما و صددرصد در نقطه ضعف و یا مزیت کامل قرار ندارد؛ ممکن است برای برخی بعضی موارد مزیت نباشد و یا حتی ممکن است یک عیب بنماید .موارد فوق الذکر نقاط تمایزشان هستند برای مثال سهامی خاص تشکیل نسبتا دشوارتری نسبت به مسئولیت محدود دارد ولی به این معنی نیست که گزینه ای مناسب برای شرکت های با تعداد موسسین بالا نیست ؛ ممکن است موسسین دو نفر باشند و قصد داشته باشند تا شرکتی تاسیس کنند در این حالت بهترین گزینه برای آنها احتمالا با مسئولیت محدود است.

درآن صورت نیازی به دوفرد دیگر برای بازرسین نیز ندارند و عملا برای آنها مزیت است. بدین سبب اگر قصد دارید شرکتی را تاسیس کنید پیشنهاد می شود تا موارد فوق را با دقت مورد توجه قرار دهید و توجه داشته باشید که تاسیس یک شرکت عموما می تواند از تمایلات خود شما نشات بگیرد. درضمن باید این مورد را هم درنظر داشت که صرف سهولت در ثبت شرکت به معنی برتری تمام عیار نیست در عبارت روشن تر ثبت شرکت یعنی قانونی کردن فعالیت تجاری و شراکت با یک یا چند نفر؛ پس توجه داشته باشید که پس از ثبت فعالیت قانونی شما آغاز می گردد پس صرفا به آسودگی آن تمرکز نکنید و در روشنی گام بردارید این موضوع می تواند شما را با یک بنیان درست هدایت کند.

شرکت های دیگری که در این حوزه ظهور نکرده اند و یا اینکه تعداد کمتری از آنها در این حوزه به ثبت رسیده اند:

 1. شرکت تضامنی 
 2. شرکت تعاونی
 3. شرکت سهامی عام 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص

 1. دو سری اظهارنامه شرکت سهامی خاص و امضاء کلیه سهامداران
 2. دو جلد اساسنامه سهامی خاص و امضاء تمامی سهامداران درکل صفحات  آن
 3. دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین که با امضای تمام سهامداران و بازرسان
 4. دو نسخه صورتجلسه‌ی هیأت مدیره سهامی خاص با امضای مدیران منتخب مجمع
 5. تصاویر شناسنامه کلیه شرکا و سهامداران و بازرسین(در دادگستری و یا دفتر اسناد رسمی برابر اصل شده باشد)
 6. ارائه گواهی واریزی حداقل 35 درصد سرمایه 
 7. ارائه‌ی مجوز در صورت نیاز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ ها

همچنین درباره ثبت برند عمرانی در سازمان مالکیت فکری جهانی وایپو  (WIPO) بخوانید. 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

 1.  دوبرگ تقاضانامه‌ی ثبت شرکت‌ها برای نوع با مسئولیت محدود
 2. دوبرگ شرکت نامه 
 3. دو نسخه از اساسنامه شرکت 
 4. دو نسخه از صورتجلسه ی مجمع عمومی و موسسین و هیات مدیره
 5. تصاویر شناسنامه و کارت ملی شرکا و مدیران 
 6. ارائه مجوز از مرجع ذیصلاح درصورت نیاز

شرکت کاراندیش فعال حوزه ثبت شرکت ها و علائم تجاری

برای بهره مندی از مشاوره رایگان در امور ثبت شرکت ها و علائم تجاری با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-22278447

021-22278451

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.