کاراندیش مشاور و مجری شما در کلیه امور ثبتی مالی و حقوقی

ثبت کاراندیش

این روزها تعداد زیادی از اشخاص از مزیت ها و نقاط مثبت شرکت دانش بنیان مطلع هستند ، منتهی پرسش مهم و اساسی آنها در این مقوله مبنی بر این بوده ست که چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم ؟ بدین صورت اگر تمایل دارید من باب شرکت دانش بنیان و همچنین  تعریف ،  شکل و ماهیت آن تا ثبت شرکت دانش بنیان بخوانید با ما همراه باشید.

برخی از مقالات ما که ممکن است تمایل به خواندنشان داشته باشید :

22 دلیل برای ثبت برند

22 دلیل برای ثبت برند

کارت بازرگانی و شرایط اخذ آن

کارت بازرگانی

طرح صنعتی از ثبت تا بهره برداری

طرح صنعتی

شرکت های دانش بنیان چطور شرکت هایی هستند؟

شرکت دانش بنیان به شرکتی گفته می شود که عموما از این حیث به فعالیت می پردازد : تجاریسازی (commercializing) اختراعات و نتایج تحقیقات علمی و مراکز تحقیقاتی برای ایجاد سودآوری ، که غالبا محصولات جدید و خلاقانه ای زیادی مربوط به این دسته شرکت ها ست ؛ فارغ از مسئله ی محصولات و فعالیت ، شرکت های دانش بنیان در قالب موسسه های خصوصی و تعاونی با مبنای علمی و برای رسیدن به هدفهای علمی و بازرگانی و تجاری شکل می گیرند و  به ثبت می رسند که  تعداد اختراعات شرکت های دانش بنیان تفاوت مشهودی با شرکت های خصوصی دیگر دارند.

با توجه به وجود تکانه های نوآورانه و فناورانه این دسته از شرکت ها دولت ها تصمیم به پشتیبانی و حمایت چند جانبه از آنها ، تلاش دارند تا در رشد و توسعه این دو مفهوم اقتصادی تمرکز کنند هر کدام از دولت ها نوعی مزایا را برای این دسته از شرکت ها در سیستم خود پیشبینی کرده اند برای نمونه در ایران طبق (قانون تجارت) شرکت دانش بنیان با معافیت مالیاتی بمدت پانزده سال شمسی ، پرداخت عوارض (واردات) و گمرک و ارائه یکسری تسهیلات و وام های مختلفه ( کوتاه و بلند مدت) که درصد کمتری از بهره را برخوردارند پیشبینی شده است.

انواع شرکت های دانش بنیان

  1. شرکت دانش بنیان عموما با میزان سهم مرکز تحقیقات و دانشگاه و اشخاص دیگر اعم از حقوقی و حقیقی معین می گردند :
  2. شرکت های دانش بنیان دولتی : گروهی که تحت عنوان دانش بنیان دولتی فعالیت می کنند در واقع با غالبیت سهام دانشگاه (پنجاه درصد یا بیشتر) بوجود آمده اند.

شرکت های دانش بنیان خصوصی: گروهی که تحت عنوان دانش بنیان خصوصی مطرح می شوند در واقع با غالبیت اشخاص حقوقی و حقیقی و اقلیت سهام در مرکز تحقیقات و دانشگاه بوجود آمده اند و می بایست با توجه قانون تجارت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری به تاسیس برسند.

همچنین من باب فرق ثبت شرکت در تهران با شهرستانها بخوانید .

فرق-ثبت-شرکت-در-تهران-با-شهرستانها

 

چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم ؟

حال زمان آنست که سوالی که ابتدای امر مطرح کردیم یعنی چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم ؟ را پاسخ دهیم. در جوابیه چنین پرسشی می باید معیار و مقیاس ثبت چنین شرکتهایی به عنوان یک شرکت دانش بنیان در چه چیز تعریف میگردد :

در این شرکتها می باید به اثبات دو تا از مهمترین و عرفی ترین مشخصه ها که با صفات عمومی و خصوصی رایج اند پرداخت این مشخصه ها الزامی هستند و بدون این مشخصه های تاسیس نمی شوند . من باب مشخصه های عمومی می باید اقلا دو سوم عضوهای هیئت مدیره شرکت در شرف تاسیس ، حداقل دو مورد از شروط زیر را کسب نمایند میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

مشخصه های عمومی برای ثبت شرکت دانش بنیان

مشخصه های خصوصی برای ثبت شرکت های دانش بنیان

قسمت دیگری از شروط که برای ثبت شرکت دانش بنیان ضروری ست تحت عنوان مشخصه ی خصوصی مطرح می شود عبارت است از :

در پایان مرحله پایانی پرسش چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم ؟

این مرحله از این پاسخ در واقع تفاوت چندانی با ثبت و تاسیس دیگر شرکت ها ندارد و نمی توان گفت که صرف پاسخ به سوال چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم ؟ و یا چگونگی ثبت شرکت دانش بنیان است بلکه می توان آنرا به تمام شرکت ها تعمیم داد. در این مرحله متقاضیان ثبت شرکت دانش بنیان که دسته ای از بخش خصوصی و دسته ای از بخش دانشگاه هستند می بایست با تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ثبت دو نسخه از قرارداد و همچنین فرم اطلاعاتی موسسین شرکت در شرف تاسیس و ارسال دوباره آنها به ما می توانید برای ثبت شرکت دانش بنیانتان اقدام کنید.

بدین جهت مدارک مزبور برای ثبت به کارشناس مربوطه ارائه و در صورت تایید برای مرحله تنظیم اظهارنامه آماده می گردد ،موضوع تعیین شده در فرم اطلاعاتی با مجوز ها و مدارک دال بر فعالیت تطبیق داده می شود سپس اظهارنامه شما تنظیم میگردد و پرونده توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت تکمیل به اداره ارسال شود.از این وحله به بعد تمامی اقدامات برای تاسیس و ثبت شرکت دانش بنیان به وکلاء و کارشناسان ما سپرده می شود. فرآیند کاری ما بر سرعت عمل و دقت کاری میباشد بنابراین با توجه به علم و تجربه ای که طی بیش از 20 سال  کسب کرده ایم موانع و ایرادات پرونده قبل از ارسال به اداره ثبت اصلاح خواهد شد و باعث جلوگیری از دریافت ابلاغیه اخطار اداری خواهد شد.

تماس با ما

شرکت کاراندیش

فعال حوزه ثبت شرکتها و علائم تجاری

برای مشاوره در امور ثبت و تغییرات شرکت ها ، علائم تجاری، طرح های صنعتی با شماره هایی ذیل تماس حاصل فرمایید.

021-22278447

021-22278451

در بخش زیر شما قادرید ما را از نظرات و پیشنهادهای گرانبهای خود درباره ی مقاله چطور یک شرکت دانش بنیان شویم ، امور شرکت ها و علائم تجاری  مطلع و ما را در دست یافتن به جایگاهی بهتر برای ارایه مقالات بهتر یاری کنید ما اعتقاد داریم که می توان با نظرات شما مقالاتمان را من جمله مقاله چطور یک شرکت دانش بنیان بشویم را بهبود بخشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.